Царская баня обратный звонок
Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
Удобное время звонка
Введите код с картинки

Сім порад, як правильно вийти з тривалого посту

 Як правильно вийти з тривалого посту

Дотримування довгого і суворого посту — складне випробування, і часто через нетерплячість або незнання закінчується воно ще більшим випробуванням — нездоровим травленням і проблемами зі шлунком.

Як виходити з тривалого посту правильно, якщо спробувати хочеться всього й відразу після довгого утримування від звичної їжі? Адже саме після Пасхи більшість з тих, хто утримувався від молочної і м'ясної продукції протягом 40 днів, можуть відчувати загострення панкреатиту чи інших хвороб шлунку та кишівника. Причиною таких проблем спеціалісти називають неправильний вихід з голодування, адже піст — це свого роду складна дієта, яка має значний вплив на травневу систему людини. Як виходити з тривалого посту, щоб уникнути серйозних проблем? Сьогодні ми розкажемо вам 7 корисних порад від фахівців, дотримання котрих допоможе правильно закінчити піст і легко повернутися до звичного раціону харчування.

Як виходити з Великого посту: 7 важливих порад

За довгі тижні голодування організм починає потребувати риби та м'яса, незважаючи на те, що ферменти, необхідні для розщеплення такої їжі, почали вироблятися в меншій кількості. І чим тривалішим було обмеження, тим довшим буде перехідний період. Якщо було утримування від їжі всі 40 днів, то наступні 20 днів раціон харчування має бути легким, без жирних і смажених страв. Тому вийти з посту буде нелегко, і щоб уникнути плачевних наслідків, слід враховувати такі поради:Як виходити з Великого посту

1.НЕ НАЇДАТИСЯ ЗА ОДИН ПРИСІД

Перше, що необхідно буде зробити після довгого голодування, це правильно розговітися в перший день закінчення посту. Не потрібно налягати на продукти харчування, якщо ви навіть не дотримувалися Великого посту!

Їсти потрібно маленькими порціями протягом усього Великодня. Дозвольте собі одне яйце і трошки паски, яка була приготована напередодні. Саме випічка, яка вже трохи постояла і “підсохла”, не пренесе вам шкоди.

2.ВЖИВАТИ БІЛЬШЕ ОВОЧІВ

З морквяного соку або соку з селери можна почати ранок Великодня, що допоможе підготувати шлунок до більш важкої їжі. В щоденний раціон необхідно включати певну кількість фруктів і овочів, до яких вже звик організм. Без такої типової “природної щітки” можуть початися проблеми з травленням. Виняток — волокнисті фрукти та цитрусові, що погано засвоюються організмом, а також кислі фрукти і овочі.Як вийти з тривалого голодування

3.ВІДМОВИТИСЯ ВІД АЛКОГОЛЮ

Спеціалісти категорично забороняють вживати спиртні напої після тривалого голодування. Але, виключно на честь такого великого свята, можна прийняти 50 грам червоного сухого вина!

4. “НІ” ФАСТФУДУ

Сухарики, смажена картопля, чіпси, газовані напої та інша шкідлива їжа несуть загрозу організму! Харчова поведінка під час посту значно переформувалась, тому шлунок не зможе прийняти на себе такий удар без плачевних наслідків!

5. КРАЩЕ РИБА, НІЖ М'ЯСО

Звісно, після такої “специфічної дієти” на Великдень хочеться з'їсти великий шматок смачного м'яса. Але вводити свинину чи яловичину можна лише на 4-5 день після закінчення голодування. Якщо дуже хочеться з'їсти м'ясної страви, краще покоштувати запеченої курки з овочами. Але найкращий варіант — запечена морська нежирна риба. Це значно сприятиме покращенню процесу травлення.

6. КОРИСНИЙ ЙОГУРТ

Починати день в наступний тиждень після закінчення посту потрібно з йогурту.Як виходити з Великого посту Пробіотики, які входять до складу цього продукту, дозволять організму очиститись і повернутися до звичного режиму харчування. Йогурт має бути несолодким і з невеликим відсотком жирності.

7. ПРИСЛУХАТИСЯ ДО ВЛАСНОГО ОРГАНІЗМУ

Не потрібно поспішати вводити в свій раціон харчування різноманітні продукти. Протягом дня можна пити соки, потім поступово додавати фрукти, овочі. Ті, хто постить, часто припускаються помилки думаючи, що їх травна система витривала, і налягають на різні страви за святковим столом. Але насправді організм в цей час потребує простих продуктів.

І головне: якщо відчуваєте за столом, що вже ситі, краще зробити перерву і вийти на свіже повітря. Це допоможе вберегти шлунок від переїдання і захистити власний організм від неприємних наслідків.

Статьи

Menu
Go to top